ترفند های بازی فال گایز

بازی فال گایز تنها در چند روز اول انتشار خود بخاطر تبلیغات خوبش بسیار معروف شد و تمامی فضای تویچ را از آن خود کرد ؛ اما ویژگی جالب این بازی مراحل بسیار سخت آن است اما اگر چند ترفند آن را بدانید بازی بسیار ساده تر میشود ، با گیم پوینت همراه باشید.

در بازی 24 مینی گیم و مپ وجود دارد که در آنها با 60 نفر دیگر همبازی میشوید و در آخر تنها یک نفر برنده است و موفق به گرفتن تاج میشود.

ترفند های بازی فال گایز
ترفند های بازی فال گایز

مپ Dizzy Heights

صفحه‌هایی که در این مینی‌گیم در جهت‌های مختلفی حرکت می‌کنند، بزرگترین و مهم‌ترین مانعتان هستند ولی کافی است یک نکته را در ذهن داشته باشید؛ همیشه در جهت چرخیدن صفحه‌ها بدوید! اگر بخواهید حتی برای ثانیه‌ای برخلاف جهت آن‌ها حرکت کنید سرعتتان به قدری کند می‌شود که فکر می‌کنید در حال درجا زدن هستید ، و این میتواند به قیمت باختتان تمام شود.

Whirligig
مپ Dizzy Heights

مپ Whirligig

این همان مسابقه‌ای است که میله‌ها و پنکه‌ها با چرخیدنشان سعی دارند شما را به زمین بیاندازند، اما رعایت کردن این نکته کمک می‌کند از ۹۹٪ رقبایتان پیشی بگیرید؛ صبر، صبر صبر. اگر می‌بینید میله‌ای در حال نزدیک شدن به شماست، به‌جای اینکه سعی کنید هرچه سریعتر به پلتفرم بعدی بروید، صبر کنید تا میله نزدیکتان شود، از روی آن بپرید، سپس مسیر را ادامه دهید رعایت نکردن این نکته باعث میشود در همان مانع اول گیر کنید.

Whirligig
مپ Whirligig

مپ See-Saw

الاکلنگ‌ها. تعداد افرادی که نمی‌دانند چگونه از این اسباب‌بازی برای کودک‌ها استفاده کنند شگفت‌انگیز است. مهم‌ترین نکته‌ای که باید بگوییم این است که اگر می‌بینید تعداد زیادی از بازیکنان به یک طرف الاکلنگ پریده‌اند، شما به طرف دیگر بپرید تا وزن دو طرف در تعادل باشد در غیر این صورت همگی میافتید. نکته‌ی دیگری که می‌توان گفت، صبر کردن برای پریدن به الاکلنگ بعدی است؛ اگر می‌بینید ارتفاعی که باید بپرید کمی زیاد است، صبر کنید تا هر دو الاکلنگ تقریبا هم‌تراز شوند، سپس بپرید.

See-Saw
مپ See-Saw

مپ Tip-Toe

مینی‌گیمی که باید با حدس زدن موزائیک‌هایی که محو نمی‌شوند، مسیر درست را پیدا کنید. روشی که اکنون اکثر بازیکن‌ها استفاده می‌کنند این است که در جلوی مسیر، بقیه را هل می‌دهند تا بفهمند آیا موزائیک بعدی محو می‌شود یا نه. حال شما به‌جای این‌که آن جلو در هرج و مرج قاطی شوید، در پشت بایستید تا در امان باشید، سپس وقتی به اواخر مرحله رسیدید، به جلوی دسته بپیوندید و جزو اولین نفراتی باشید که از خط پایان می‌گذرد ، توجه داشته باشید که رنگ ها در این مپ نقشی در بلوک های واقعی و فیک ندارند.

Tip-Toe
مپ Tip-Toe

مپ Gate Crash

مینی‌گیمی که در آن دریچه‌هایی باز و بسته می‌شوند. دو نکته‌ی مهم برای این بخش وجود دارد. نکته‌ی اول: هدفتان دریچه‌ای باشد که وقتی به آن برسید باز باشد، نه دریچه‌ای که وقتی آن را می‌بینید باز است. نکته‌ی دوم: در بخش آخر مسابقه باید سُر بخورید و بین ۳ دریچه، در زمان درست از دریچه‌ی باز وارد شوید، برای این‌که شانستان بیشتر شود، در بین دو دریچه به انتخاب خود حرکت کنید و وقتی که نزدیک شدید، به سمت دریچه‌ای که باز است بپرید.

Gate Crash
مپ Gate Crash

مپ Fruit Shoot

ابری با بارش میوه‌های غول‌آسا. در این مسابقه باید از شیبی بالا بروید که مانند پله‌برقی، در خلاف جهت حرکتتان جابجا می‌شود، این در حالی است که دائما میوه‌های غول‌آسایی بر رویتان سرازیر می‌شوند. خب در این شرایط سخت چه کاری باید کرد؟ مهمترین نکته این است که شیرجه زدن در این مینی‌گیم دوست شماست! هر موقع میوه‌ای نزدیکتان شد به سمت جایی که امن است شیرجه بزنید تا سریعا جاخالی دهید. فراموش نکنید که از موانع بنفش‌رنگی که سر راهتان هستند استفاده کنید تا کمتر میوه‌ای به شما برخورد کند وگرنه به سادگی میبازید و به اول بازی اسپویل نمیشوید.

Fruit Shoot
مپ Fruit Shoot

مپ Door Dash

در این مینی‌گیم مانند Gate Crash باید از چندین لایه در عبور کنید، اما تفاوتی که این مینی‌گیم دارد این است که باید با شجاعت به سمت درهای بسته بپرید و این‌که آیا آن در باز شود یا نه، بستگی به شانستان دارد. باید بگوییم که شجاعت در این مرحله پاداشی برایتان ندارد، کمی عقب‌تر بایستید و صبر کنید تا درهای درست توسط بازیکنان دیگر کشف شوند و از داخل آن‌ها عبور کنید.

Door Dash
Door Dash

مپ Hit Parade

در این مسابقه باید از چندین در چرخنده عبور کنید و سپس از توپ‌های آویزانی که دوران می‌کنند عبور کنید. مهم‌ترین نکته در این مینی‌گیم – و شاید حتی مهمترین نکته‌ی بازی Fall Guys – این است که از دوربین استفاده کنید تا از اطرافتان باخبر شوید.

مپ Slime Climb

سخت‌ترین مینی‌گیم کل بازی. این مسابقه‌ی پیچ در پیچ قطعا روی اعصابتان اثر خواهد گذاشت – البته اگر ندانید چه می‌کنید! همانند اکثر مسابقات پیچ در پیچ، Slime Climb میان‌بر‌هایی دارد که می‌توانید از آن استفاده کنید. هر موقع مسیر مسابقه شروع به پیچش کرد،‌میتوانید به‌جای دور زدن در مسیر، مستقیما روی قسمت بعدی بپرید توجه داشته باشید که با شروع شدن مسابقه اگر چند لحظه در جای خود ثابت باشید مایع صورتی رنگی از زیر زمین به بالا میاید و شما بازی رو میبازید.

مپ Roll Out

در مرحله Roll Out روی یک کُنده غلتان بزرگ قرار می‌گیرید و هدف از این مرحله دوام آوردن روی کُنده است تا تعدادی از بازیکنان سقوط کنند و از بازی حذف شوند. این کُنده به پنج بخش تقسیم می‌شود و هر بخش با یه رنگ خاص مشخص شده است. هر بخش در جهت مخالف بخش کناری می‌چرخد، بنابراین باید برای جلوگیری از سقوط، بطور متناوب بین آنها حرکت کنید.

Roll Out
مپ Roll Out

مپ Block Party

در این مینی‌گیم باید روی سطحی بایستید و از موانعی که به سمتتان می‌آیند، جاخالی دهید. اگر فقط یک نکته را در ذهن داشته باشید، از این مینی‌گیم جان سالم در خواهید برد؛ در جلوی پلتفرم بایستید تا اگر مانعی به شما برخورد کرد، فرصت جبران خطایتان را داشته باشید.

Block Party
مپ Block Party

مپ Jump Club

دو میله با سرعت‌های مختلفی در این مینی‌گیم می‌چرخند و سعی دارند شما را از صفحه‌های محوشونده‌ای به پایین بیاندازند. در این مینی‌گیم پشت سر و در جهت حرکت میله‌ی صورتی حرکت کنید و همزمان با استفاده از دوربین حواستان به پشت باشد که میله‌ی سبز شما را پایین نیاندازد.

مپ Jump Club
مپ Jump Club

مپ Perfect Match

تنها مسابقه‌ی هوشی بازی! در این مینی‌گیم باید روی موزائیک‌هایی بایستید که روی هر کدامشان یک میوه نمایش داده شده و بلافاصله محو می‌شوند، سپس صفحه‌ی نمایشی می‌آید و یک میوه را به نمایش می‌گذارد و شما باید روی موزائیک مرتبط بایستید. شاید ساده‌ترین مینی‌گیم در بازی همین Perfect Match باشد، چون نیازی نیست اصلا به چیزی توجه کنید! هیچ موقع فکر نمی‌کردم این را توصیه کنم؛ ولی مانند بچه‌ی تنبل از روی سایرین که حفظ کرده‌اند تقلب کنید و روی موزائیک مرتبط بایستید.

Perfect Match
مپ Perfect Match

مپ Tail Tag

در این مینی‌گیم تعدادی بازیکن دُم دارند و تعدادی ندارند. هدف این است که تا پایان زمان مسابقه، شما یک دم داشته باشید. اگر دم دارید، روی صفحه‌ی وسط بازی بایستید چون چکشی که با سرعت می‌چرخد سایرین را از شما دور می‌کند. اگر دم ندارید، سعی نکنید دنبال بقیه در همان مسیر حرکتشان بروید چون سرعت حرکت تمام لوبیاها یکسان است؛ به‌جای آن جلوی راه کسانی که دم دارند را بگیرید و دمشان را بدزدید.

Tail Tag
مپ Tail Tag

مپ Team Tail Tag

نسخه‌ی تیمی همان Tail Tag. چیزی که در نسخه‌ی تک‌نفره گفتیم در این‌جا نیز صدق می‌کند. یک نکته‌ی اضافی که می‌توانیم بگوییم این است که اگر دم دارید، می‌توانید افرادی از تیم‌های دیگر که دم دارند را بگیرید تا تیمتان راحت‌تر دمشان را بدزدد.

Team Tail Tag
مپ Team Tail Tag

مپ Jinxed

این مینی‌گیم کمی شبیه به معکوس Tail Tag است. به‌جای این‌که سعی کنید دم سایرین را بدزدید، باید کاری کنید که کسانی که ابر صورتی رنگی دورشان نیست شما را نگیرند، و اگر هم گرفتند سعی کنید تیم مقابل را هم به این ابر آلوده کنید. هر تیمی که زودتر تمامی اعضایش آلوده شوند، بازنده است. مهمترین نکته؛ اگر آلوده نشوید نمی‌توانید ببازید! پس هر طور شده از توده‌ی افرادی که آلوده‌اند تا می‌توانید دور باشید.

Jinxed
مپ Jinxed

مپ Egg Scramble

در این مینی‌گیم باید تخم‌مرغ‌های وسط زمین را برداشته و به سبد خود بیاندازید. بهتر است در اول بازی هرچه سریعتر تخم‌مرغ‌های وسط را بردارید و به سمت سبدتان پرت کنید، چون اگر وارد سبد حریفتان شوند، دزدیدنشان کار هر کسی نخواهد بود. پس دوباره می‌گوییم؛ بقیه تیم‌ها را فراموش کنید و تخم‌مرغ‌ها را از وسط زمین بردارید. در آخر بازی هم از سبدتان مانند دروازه‌بان دفاع کنید تا تخم‌مرغ‌هایتان را ندزدند.

Egg Scramble
مپ Egg Scramble

مپ Hoopsie Daisy

حلقه‌هایی در این مینی‌گیم وجود دارند که ظاهر می‌شوند و پس از چند ثانیه محو می‌شوند. هر تیم که از حلقه‌های بیشتر بپرد، برنده است. بهتر است در این مسابقه، بخش محدودی از نقشه را به خود اختصاص دهید تا مثل مرغ سربریده در‌به‌در دنبال یک حلقه‌ی جدید باشید. صبر کنید و حلقه‌‌ها به محدوده‌ی شما وارد می‌شوند.  استفاده از دکمه‌ی شیرجه را نیز فراموش نکنید! با شیرجه زدن می‌توانید در هوا تغییر جهت دهید.

Hoopsie Daisy
مپ Hoopsie Daisy

مپ Fall Ball

فوتبال به سبک فال گایز، فقط این‌که در فال گایز، دو توپ داریم. این نکته خیلی به کارتان می‌آید؛ اگر توپ به سمت دروازه‌ی شما در حال حرکت است، دنبالش ندوید! همیشه در جهت دروازه‌ی تیم مقابل حرکت کنید، چه در زمان دفاع، چه حمله.

Fall Ball
مپ Fall Ball

مپ Rock and Roll

۳ تیم وجود دارند. دو تیمی که زودتر توپشان را به دروازه برسانند، برنده‌های مسابقه هستند. نیازی نیست در این مینی‌گیم جلوتر حرکت کنید و مانع گل زدن سایرین شوید، فقط توپ خود را هل دهید. هرچه تعداد افرادی که توپ را هل می‌دهند بیشتر باشد، توپ سریعتر حرکت می‌کند.

Rock and Roll
مپ Rock and Roll

مپ Hoarders

۷ توپ در زمین وجود دارند و ۳ تیم باید تلاش کنند این توپ‌ها وارد محدوده‌ی تیمشان شوند و در آن‌جا بمانند. تیم‌هایی که توپ بیشتری دارند برنده خواهند بود. نکته‌ای که در مورد مینی‌گیم Fall Ball گفتیم همچنان در این‌جا صدق می‌کند؛ در جهتی که دوست دارید توپ به آن‌جا رود حرکت کنید.

Hoarders
مپ Hoarders

مپ Fall Mountain

مسابقه‌ای که فقط یک برنده دارد و باید در آن از توپ‌های عظیم، چکش‌های متحرک و درهایی که دَوَران می‌کنند، جاخالی دهید. در بخش توپ‌های عظیم سعی کنید در کناره‌ها حرکت کنید تا توپی به شما برخورد نکند. در قسمتی که چکش‌ها می‌چرخند در جهت حرکتشان بروید، نه در خلاف آن. در آخر مسابقه باید بپرید و تاج پیروزی‌ای را که بالا و پایین می‌شود، بگیرید و اما مهمترین نکته؛ هر چقدر هم دیدن تاج پیروزی شما را به وجد می‌آورد، عجله نکنید! صبر کنید تا تاج پایین بیاید و سپس برای گرفتنش بپرید.

Fall Mountain
مپ Fall Mountain

مپ Jump Showdown

اگر Jump Club را طوری تغییر دهید که آخرین نفری که زنده می‌ماند برنده شود، نتیجه Jump Showdown خواهد بود. به‌جای حرکت دو میله، در این مسابقه ۴ میله حرکت می‌کنند و نکته‌ی دیگر؛ صفحاتی روی آن‌ها حرکت می‌کنید یکی یکی محو می‌شوند. حواستان را حسابی به صفحه‌هایی که محو می‌شوند جمع کنید تا استراتژی بعدی را در ذهنتان داشته باشید و در ضمن؛ طوری موقعیتتان را مشخص کنید که وقتی دو میله روی هم منطبق هستند، شما در آن مکان نباشید، چون اگر باشید، متاسفانه بازنده خواهید بود.

Jump Showdown
مپ Jump Showdown

مپ Hex-A-Gone

یک بازی شدیدا استرس‌زا که چندین لایه از صدها شش ضلعی با فاصله روی هم قرار دارند. اگر روی یک شش ضلعی بایستید، آن شش ضلعی پس از دو ثانیه محو خواهد شد و شما یا باید روی شش‌ضلعی بعدی بایستید، یا به پایین بیفتید. طبیعتا گزینه‌ی اول راه حل مطلوب‌تری است. مهم‌ترین نکته که به راحتی باعث می‌شود ببرید این است؛ همین‌طور از روی همه‌ی شش‌ضلعی‌ها با نهایت سرعت ندوید! هر شش ضلعی دو ثانیه به شما بازه‌ی زمانی می‌دهد و بهتر است از آن دو ثانیه، در همان شش‌ضلعی نهایت استفاده را ببرید.

Hex-A-Gone
مپ Hex-A-Gone

مپ Royal Fumble

خب، به آخرین مسابقه از ۲۴ مینی‌گیم موجود در بازی رسیدیم؛ Royal Fumble. این مسابقه عین همان  Tail Tag است، فقط با یک تفاوت و آن هم این‌که تنها یک دم در بازی وجود دارد. علاوه بر نکته‌ای که در Tail Tagهای قبلی گفتیم که جلوی راه سایرین بایستید، در این مینی‌گیم موانع زیادی وجود دارند که باید از آن‌ها برای دور کردن دنبال‌کننده‌هایتان استفاده کنید. با مراقبت از موانع ذکر شده عبور کنید و همان موانع شر سایرین را از سرتان دور می‌کنند.

Royal Fumble
مپ Royal Fumble

هدف شما در بازی فال گایز رسیدن به مرحله آخر و گرفتن تاج است نکته ای که باید بیشتر از همه بهش توجه کنید کنترل اعصابتان است چون فال گایز یکی از تعصتب خوردکن ترین بازی هاییست که تا الان منتشر شده.

آیا این نوشته برایتان مفید بود؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *