منوی دسته بندی

نصب فونت در فتوشاپ

مهم نیست کار شما تولید محتوا است یا برای شرکتی مار میکنید ، شادم هم برای اوقات سرگرمی خودتان و… اما قطعا اگر در نرم افزار فتوشاپ کار میکنید به فونت فارسی نیاز خواهید داشت. در این آموزش به شما یاد میدهیم چطور هم فونت های فارسی را در فتوشاپ نصب کنید و همچنین چگونه آنها را دانلود کنید.

در این آموزش با وبسایت گیم پوینت همراه باشید.

فتوشاپ
فتوشاپ

دانلود فونت فارسی

قبل از اینکه بخواهیم فونتی را در فتوشاپ نصب کنیم باید آنرا داشته باشیم ، اگر قبلا فونت خود را دانلود کرده اید به پایین صفحه مراجعه کنید تا با آموزش ما آنرا نصب کنید.

برای دانلود فونت فارسی ، انگلیسی ، عربی و… تمامی فونت ها سایت های بسیاری هستند که میتوانید به آنها مراجعه کنید و در این آموزش هم سایتی را معرفی نمیکنیم. میتوانید در قسمت سرچ مرورگر خود بنویسید دانلود فونت فارسی رایگان

دانلود فونت رایگان در گوگل
دانلود فونت رایگان در گوگل

فونتی که ما همیشه استفاده میکنیم فونت وزیر هستش که در 6 ابعاد قرار داره و میتونید اون رو بزرگ و یا کوچک کنید. این فونت نیز در سایت ها رایگان هستش و میتوانید آنرا به سادگی با یک سرچ کوتاه دانلود کنید.

فونت وزیر
فونت وزیر

آموزش نصب فونت فارسی

خوب بریم سر وقت نصب فونت ، اگر فونت مورد نظر خودتون رو دانلود کردید ادامه آموزش رو با ما همراه باشید اگر نه میتونید مثل آموزش بالا فونت های زیادی مثل فونت وزیر که بسیار معروف است در ایران را دانلود کنید.

بعد از دانلود فونت ممکن است فایل فشرده تحویل شما داده شود آنرا استخراج کنید تا به فایل های داخل آن که فایل های فونت هستند دسترسی داشته باشید.

فایل های فونت
فایل های فونت

فایل های فونت فرمت هایی مانند .otf – .ttf – .pbf – .pfm دارند که باید در بین فایل های خود پیدا کنید.

سپس آنها را به صورت تکی یا گروهی با استفاده از دکمه Ctrl کیبوردتان انتخواب کنید و روی آنها راست کلی کنید ، سپس در بین گزینه ها گزینه install را انتخواب کنید تا پروسه نصب شروع شود.

نصب فونت
نصب فونت

در آخر اگر نرم افزار فتوشاپ را قبلا باز کرده بودید یک بار آنرا کامل بسته و مجدد باز کنید سپس قبل از نوشتن متن خود در بین فونت ها اسم فونت مورد نظر خود را انتخواب کنید. برای مثال فونت های وزیر به شکل Vazir نوشته شده اند.

شکل فونت وزیر در فتوشاپ
شکل فونت وزیر در فتوشاپ

با موفقیت فونت مورد نظر خود را دانلود و نصب کردید ، امیدواریم موفق باشید. لطفا در آخر صفحه نظرات خود را با ما در میان بگذارید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.